למה המחשב נייד שלי לא נטען?

 

יכולות להיות מספר בעיות אפשריות לכך שהמחשב נייד לא נטען הקשורות לתקלות חומרה וחשמל. 

סיכוי גבוה כי זה נובע בגלל הסוללה ויש להחליפה. אם המחשב עובד רק כשהוא מחובר עם מטען הסוללה בוודאות פגומה או פשוט תם זמנה. 

טיפ קטן: כדי להאריך את אורך חיי הסוללה אל תשאירו את המחשב מחובר למטען כל הזמן. המתינו עד שהיא תתרוקן ואז חברו חזרה למטען. זה יסייע להאריך את אורך חייה באופן משמעותי.

מחשב נייד לא נטען גם מהסיבות הבאות: שקע טעינה פגום, תקלה בלוח האם או באחד הרכיבים שמולחמים בו, תקלה בבקר הראשי המפעיל את המחשב, לא נעשה עדכון גרסה ועוד.

שקע טעינה יכול לפגום ביכולת טעינת המחשב אם הוא נשבר והמטען לא יכול להתחבר אליו כראוי.

 

מה עושים כשהמחשב נייד לא נטען?

ראשית, נושמים עמוק, כי “לכל בעיה יש פתרון, אחרת לא הייתה בעיה” – איינשטיין. 

כשמחשב נייד לא נטען, במעבדת תיקונים מקצועית יידעו לתקן את הבעיה. 

שנית, יש מספר בדיקות שניתן לבצע לפני שפונים לעזרה :

  1. בדקו שנורת החיווי דולקת, אם יש למחשב כזו (לרוב יש). אם היא כבויה ייתכן והמטען תקול או לא מחובר כמו שצריך. וודאו שהמטען מחובר היטב לשקע טעינה במחשב ולשקע החשמל ונסו להשתמש במטען אחר אם יש לכם או של חבר.
  2. בדקו את שקע החשמל עם מכשירים אלקטרוניים אחרים.
  3. בזמן שהמחשב מחובר לחשמל, הוציאו את הסוללה ממקומה. אם המחשב הנייד ממשיך לפעול, הבעיה אינה בסוללה. אם הוא לא עובד, סיכוי גבוה כי יש לרכוש סוללה חדשה. לבעלי מחשב עם סוללה פנימית, יש הדרכות אינטרנטיות כיצד להוציא אותן. 

המלצה שלנו, אם אתם לא מתמצאים במחשבים או לא בטוחים במאה אחוז שתוכלו לעשות זאת, פנו למעבדת תיקונים.

איך בוחרים את מעבדת המחשבים הנכונה?

  1. “אין חכם כבעל ניסיון”- לא משנה כמה ידע יש לך, עם הזמן מתווסף ידע חדש או לומדים מטעויות, מתפתחים ומשתכללים ומשפרים מיומנויות. 
  2. מקצועיות – % הצלחה בפתירת תקלות – אל תתביישו, תשאלו מראש מה אחוז ההצלחה שלהם בפתירת בעיה זו וגם של בעיות מורכבות אחרות.
  3. שירות – יש שירות ויש שירות. רוב מעבדות התיקונים יעידו כי הם מציעים שירות טוב ללקוח. יש מעבדות שלוקחות את זה צעד אחד קדימה, הם בקשר תמידי איתך בכל שלב, הם שולחים שאלון משוב ואף מספקים הדרכה איך לתפעל נכון את המחשב, כך שיהיה נקי מתקלות לאורך זמן. 
  4. הצעת מחיר מפורטת ללא עלות – טכנאים פרטיים לרוב גובים עלות עבור בדיקת מחשב נייד שלא נטען. מעבדת מחשבים איכותית, לרוב, תספק שירות זה ללא תשלום ולאחריה תקבלו הצעת מחיר מפורטים – שקיפות מלאה בלי הפתעות. 
  5. אחריות – חלק ממעבדות המחשבים לא מספקות אחריות עבור התיקונים שהם עושים. חברה שמספקת אחריות של 3 חודשים ומעלה מקבלת נקודה נוספת וחשובה מאוד לציון שלה.
  6. במידה ואתם זקוקים לתיקון מחשב מק אז מומלץ לפנות למעבדה בעלת ניסיון מתאים בתיקון מחשבי אפל.
תיקון מסך מקבוק